Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wiosna w Kolbudach
Nie znaleziono zdjecia
Wiosna w Kolbudach

Członkowie kolbudzkiego oddziału w ostatnim czasie zorganizowali, przeprowadzili lub wzięli udział w wielu imprezach. Dnia 18.03. poczet sztandarowy brał udział w gdańskich uroczystościach DJK, natomiast dn. 19.03. na główne uroczystości Dnia Jedności Kaszubów do Chmielna z Kolbud wyjechały dwa autokary z pocztem sztandarowym na czele. Dnia 31.03. odbyła się VI Kaszubska Droga Krzyżowa w Pręgowie z licznym i aktywnym udziałem młodzieży. W marcu uczestniczyliśmy też w Dniach Kaszubskich zorganizowanych w szkole im. "Montessori" w Kowalach. Kwiecień jest jeszcze bardziej intensywny i tak już 01.04. uczestniczyliśmy w gdańskich targach "Free Time". Nast€pnego dnia odprawiliśmy tradycyjną comiesięczną "Kaszubską" Mszę św. w Pręgowie, a 03.04. odbyło się nasze cykliczne zebranie członków ZK-P. Natomiast dn. 04. 04. przeprowadziliśmy w przedszkolu w Kowalach spotkanie promujące kaszubską tradycję i kulturę. W Żukowie dn. 05.04. uczestniczyliśmy w zebraniu Partów Westrzednich, gdzie m.in. został wybrany nowy przednik , a został nim Pan Eugeniusz Pryczkowski. Gratulujemy! W dniu 11-04 w Kolbudach odbyły się gminne eliminacje do Konkursu "Rodnô Mòwa", w których udział wzięło 28 uczniów. W Wielki Czwartek Delegacje naszego oddziału składały życzenia i wręczały kwiaty w Gdańsku-Brętowie, Duszpasterzowi Kaszubów ks. L. Jażdżewskiemu, Księżom w Pręgowie i Kolbudach. W kwietniu czekają nas jeszcze Powiatowe eliminacje "Rodny Mòwë" które odbędą się dn. 26-04 o godz. 08,30 w ZKPiG w Kolbudach.

 

https://goo.gl/photos/ptiu255qr2Yo9g4V9

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.