Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Gorący styczeń w Kolbudach
Nie znaleziono zdjecia

Członkowie ZK-P w Kolbudach, mimo zimnej aury, w nowy rok wkroczyli w ciepłej i radosnej atmosferze, pełni wiary i nadziei. W wigilię Święta Trzech Króli, czyli 05-01-2017r., z inicjatywy ZK-P wraz z ZKPiG w Kolbudach i przy wsparciu Wójta Gminy Kolbudy, ulicami Kolbud przemaszerował pierwszy Orszak Trzech Króli. Orszak liczący ponad 100 uczestników, wyruszył z placu przed ZKPiG, a zakończył się na Sali Koncertowej Gminy Kolbudy, gdzie odbył się również  pierwszy Gminny Konkurs Kolęd Kaszubskich. W kategorii klas I-III zwyciężyli uczniowie z ZKPiG w Kolbudach, IV-VI uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pręgowie, natomiast wśród klas gimnazjalnych: zwyciężyli uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum im. W.Błeńskiej w Kowalach. W konkursie wzięło udział 46 uczniów.
W Sali Koncertowej na wszystkich uczestników Orszaku i konkursu czekała ciepła herbat, kawa i słodki poczęstunek, za który dziękujemy sponsorom czyli cukierni "Czernis"z Kolbud oraz SPH Piekarni Kolbudy.
Dnia 14-01-2017r. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowo -noworoczne członków, sympatyków i przyjaciół ZK-P o/Kolbudy. Spotkanie odbyło się w sali OSP w Kolbudach i trwało od godz.18.00 do późnych godzin nocnych. Dziękujemy za uczestniczenie w naszym spotkaniu delegacji zaprzyjaźnionych oddziałów ZK-P z Żukowa, Banina, Pruszcza Gdańskiego, radnemu panu A. Sosińskiemu oraz komendantowi Straży Gminnej panu M. Mudlaff. Szczególne podziękowania należą się dzieciom śpiewającym kolędy oraz grupie "gwiżdży".

 

https://goo.gl/photos/WznWD2nqqSVoQSx97

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.