Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Pòwiatowô "RODNÔ MÒWA" w Kòlbùdach.
Nie znaleziono zdjecia

Dnia 14-05-2014r po raz pierwszy w Kolbudach przeprowadzono powiatowy konkurs "Rodnô Mòwa",obejmujący powiat Gdański. Konkurs odbył się w ZKPiG dzięki przychylności dyrekcji placówki. Do konkursu zgłosiło się 16 laureatów konkursów gminnych. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i długich dyskusjach,(bardzo wyrównany poziom) jury zdecydowało o wyłonieniu następujących laureatów:Grupa-I-III - I-miejsce - Piotr Kostuch - SP Nowa Wieś Przywidzka. (Awans do finału w Chmielnie).        II-miejsce - Agata Gehrke - ZS w Przywidzu. III-miejsce - Alicja Maruszak - ZKiW w Lublewie.

Grupa-IV-VI - I-miejsce -Julia Mikulska - NSPiG w Kowalach.(awans do finału Chmielnie).                                                     II-miejsce - Bogumiła Szymandera - ZS w Przywidzu. III-miejsce - Agata Kostuch

Grupa Gimnazjum - I-miejsce - Szymon Brylowski - Gimnazjum w Przywidzu.(awans do finału w Chmielnie).                                    II-miejsce - Stefan Kozłowski - NSPiG w Kowalach. 

Bardzo dziękujemy Dyrektorowi ZKPiG w Kolbudach za przychylność i pomoc.Dziękujemy szczególnie wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom i rodzicom. Zwycięzcom życzymy powodzenia w Chmielnie!

Zorganizowanie i przeprowadzenie tego konkursu było możliwe dzięki determinacji organizacyjnej i finansowej ZK-P o/Kolbudy.

Jerzy Kreft.                                 

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.