Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
25 lat działalności ZKP w Helu
Nie znaleziono zdjecia
"Zasłużony dla miasta Helu" - wyróżnienie dla Helskiego oddziału ZKP odbiera Prezes Tadeusz Muża
W sobotę 24 września 2016 roku uroczystą Mszą Św. w parafialnym Kościele rozpoczęliśmy obchody Jubileuszu 25-lecia Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Helu. Nasze liczne zabiegi i działania przez ćwierć wieku na rzecz Małej Ojczyzny zostały nagrodzone. Jako organizacja, Uchwałą Rady Miasta Helu otrzymaliśmy tytuł "Zasłużony dla Miasta Helu". Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i serdecznych życzeń od Gości, którzy przybyli na nasz Jubileusz. Miło nam było świętować wśród Członków, którzy 25 lat temu zakładali oddział ZKP w Helu, wśród Sympatyków, Sponsorów, Przyjaciół. Prezes Tadeusz Muża oraz Członkowie Zarządu ZKP w Helu składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili ten ważny dla nas dzień. Dziękujemy Pocztom Sztandarowym z zaprzyjaźnionych oddziałów Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Kartuzach, Pucku, Strzelnie, Władysławowie i sąsiedzkiej Jastarni.

Patriotyczne wydarzenie śpiewacze w Roku Feliksa Nowowiejskiego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem wydarzenia jest popularyzacja "Hymnu do Bałtyku" skomponowanego w 1919 r. przez Feliksa Nowowiejskiego, specjalnie dla tworzenia wspólnoty i budowy dumy narodowej z Polski wolnej i morskiej.Idea - to integracja międzypokoleniowa zespołów śpiewaczych, szantowych i metalowych, mieszkańców Półwyspu Helskiego, turystów i internautów. Spotkajmy się w Helu 29 czerwca br. o godz. 19.00 - przed Muzeum Rybołówstwa i zaśpiewajmy „Hymn do Bałtyku” z: Chórem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Chórem św. Cecylii z Pucka, Męskim Chórem Szantowym Zawisza Czarny z Trójmiasta, Chórem Parafialnym Oremus z Helu oraz zespołami:Klang z Rzeszowa i Oberschlesien ze Śląska.

Dzięki transmisji internetowej w godz. 19.00 – 20.30 połączymy się także z Polonią na całym świecie, m.in. w Europie, Kanadzie, USA, Australii i Nowa Zelandii.

 

 

 

******

Szanowni Członkowie i Sympatycy Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Helu, jeżeli macie czas i ochotę na dużą dawkę dobrej zabawy to zapraszamy Was do udziału w tegorocznym Zjeździe Kaszubów, który odbędzie się 4 lipca w Redzie.
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w Siedzibie Z K – P,
Checz Kaszubska ul. Wiejska 78

******

 

Wyzwanie podjeliśmy!

Pojechaliśmy, "Uwarzyliśmy", Zwyciężyliśmy!!!

na przyszły rok do nas wszystkich ZAPROSILIŚMY!

******

 

Podejmujemy wyzwanie! Przyjmujemy zaproszenie do Regionalnej Kulinarnej Bitwy!

Podobnie jak w zeszłym roku Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało dla wielbicieli sztuki kulinarnej prawdziwą gratkę – gotowanie na żywo kaszubskich specjałów. 12 maja w Jastrzębiej Górze odbędzie się II edycja Regionalnej Bitwy Kulinarnej!
W szranki o tytuł Mistrz Kulinarnego staną trzy drużyny, tym razem reprezentujące oddziały Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z Helu, Dębogórza-Kosakowa i Nowej Karczmy. Ich zmagania obserwować będą m.in. zeszłorocznie zwyciężczynie z ... Zobacz więcej

Zdjęcie użytkownika Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Hel.

 

 

 

 

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Hel
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.