Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

26.01.2006 r. - I Przegląd kolęd - Fotogaleria

27.01.2008 r. - III Przegląd kolęd - Fotogaleria

16.01.2014 r. - X Przegląd kolęd - Fotogaleria

31.01.2016 r. - XI Przegląd kolęd - Fotorelacja

29.01.2017 r. - XII Przegląd kolęd - Fotorelacja,

 

X. Przegląd kolęd

W niedzielę 26 stycznia 2014 r. po mszy św. w kościele parafialnym p.w. MBNP w Gościcinie odbył się już po raz dziesiąty przegląd kolęd środowisk parafialnych i społecznych.  Ks. kanonik Stanisław Bach, jak co roku jest organizatorem tego spotkania. Z Gościcina wzięli udział: Ministranci, Pomocnice Maryi Matki Kościoła, Wspólnota Różańca Świętego, Wspólnota Miłosierdzia Bożego, Rodziny Wielodzietne, Członkowie Oddziału ZKP w Gościcinie i Parafialna Orkiestra Dęta. Nasz oddział przygotował trzy kolędy w języku kaszubskim, w tym m.in. Gòdowô nôdzeja (sł. Tomasz Fopke, muz. Jerzy Stachurski), W stajeneczce narodzoné to Dzecã Bòzé i Dzeculkò słodkô (tł. Henryka Albecka). Swoje dziesięciolecie powstania świętowała także Wspólnota Miłosierdzia Bożego. Po koncercie wszystkie grupy udały się do salki katechetycznej na domowe wypieki przygotowane przez członków zrzeszenia i wspólnoty różańcowej.

Oprac. Janina Borchmann - kronikarz  ZKP

Oddział Gościcino

 

Siedziba oddziału:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. MBNP

84-241 Gościcino

ul. Słoneczna 17 A

 


© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Gościcino
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.