Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
17 grudnia w rocznicę tragicznego Czarnego Czwartku delegacja ZKP Gdynia złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Ofiar Grudnia przy Urzędzie Miasta Gdyni.
Nie znaleziono zdjecia
17 grudnia br. minie 50. rocznica tragicznego Czarnego Czwartku w Gdyni. Przygotowano wiele wydarzeń nawiązujących do tej rocznicy. Jedną z nich jest jest wydanie albumu Zbrodnia bez kary. Grudzień 1970 w Gdyni autorstwa: Piotra Brzezińskiego, Roberta Chrzanowskiego i Anny Nadarzyńskiej-Piszczewiat. Książka ukazała się nakładem Oficyny Verbi Causa.
Nie znaleziono zdjecia
10 grudnia br. w Kaszubskim Forum Kultury mogliśmy podziwiać prace wykonane techniką kaszubskiego haftu czepcowego – złotnicy, które powstały podczas warsztatów hafciarskich w siedzibie KFK.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury odwiedził Mateusz Klebba, autor książki: „Pszczoła to dar boży. Rzecz o pszczelarstwie ludowym na Kaszubach” (Wydawnictwo Region). Młody twórca opowiedział nam, jak wyglądała praca nad książką, skąd czerpał źródła i jak wyglądały spotkania z kaszubskimi pszczelarzami.
Nie znaleziono zdjecia
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Członka ZKP Gdynia - Koła Północ śp. Mirosława Trepczyka.
Nie znaleziono zdjecia
Malarstwo na szkle, wyroby plecionkarskie, malarstwo olejne, pejzaż, kwiaty w wazonie, marynistyka – to wszystko można zobaczyć na wystawie w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni.
Nie znaleziono zdjecia
Hafciarki, które już od 3 lat uczestniczą w warsztatach haftu kaszubskiego „Złotnica” w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni, zdobyły wysokie miejsca w XXIII Konkursie Haftu Kaszubskiego Szkoły Puckiej „Fala”.
Nie znaleziono zdjecia
W listopadzie br., przeprowadzono prace renowacyjne najstarszego gdyńskiego pomnika ‒ Ofiar I Wojny Światowej. Zachęcamy do zapoznania się niezwykłą historią tego obiektu, w której znajdziemy mnóstwo tropów kaszubskich oraz szczegóły prac konserwatorskich.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: