Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wystawa o pisarzach kaszubskich

W Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni (al. Marszałka Piłsudskiego 18) można oglądać nową wystawę. Tym razem zapraszamy do obejrzenia cyklu obrazów autorstwa Macieja Tamkuna - Poczet pisarzy kaszubskich cz. 1.

Artysta, związany z Wejherowem, swoją twórczość koncentruje głównie na kulturze kaszubskiej. Cykl otwiera portret Floriana Ceynowy, zwanego budzicielem Kaszubów i ojcem literatury kaszubskiej. Obok tego wielkiego autora pojawiają się wizerunki m.in. Jana Karnowskiego, Leona Heykego, Aleksandra Majkowskiego, Jana Piepki czy Alojzego Nagla. Każdy z prezentowanych literatów został opisany przez Stanisława Jankego w książce Poczet pisarzy kaszubskich, która jest swoistym przewodnikiem po wystawie. Oczywiście, ta publikacja jest dostępna w naszych zbiorach, więc zachęcamy do podziwiania portretów z „Pocztem” w ręce.

Wystawę można oglądać do końca marca w godzinach pracy placówki. W kwietniu na ścianach Kaszubskiego Forum Kultury zawisną obrazy Macieja Tamkuna prezentujące współczesnych pisarzy kaszubskich.

Obie części wystawy udostępniło nam Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Fot. Aleksandra Majkowska

 

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: