Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
W Kaszubskim Forum Kultury można oglądać nową wystawę. Tym razem zapraszamy do obejrzenia cyklu obrazów autorstwa Macieja Tamkuna - Poczet pisarzy kaszubskich cz. 1.
Nie znaleziono zdjecia
W ostatnich miesiącach odeszło do wieczności kilku Członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Gdyni: śp. Henryk Nadolski, śp. Roman Klein, śp. Mirosław Trepczyk i śp. Jan Kieslinke.
Nie znaleziono zdjecia
Z okazji 95. urodzin Miasta Gdyni zaprosiliśmy do Kaszubskiego Forum Kultury Marcina Scheibe – regionalistę i pasjonata historii naszego miasta.
Nie znaleziono zdjecia
Zachęcamy do przeczytania artykułu o Witominie – jednej z dzielnic Gdyni. Autor Andrzej Busler opisuje historię dawną, począwszy od czasów prehistorycznych (V-IV wiek p.n.e.), przez dzieje średniowieczne i nowożytne po II RP i czasy współczesne.
Nie znaleziono zdjecia
17 stycznia br. minie 21. rocznica śmierci ks. prałata Hilarego Jastaka. Tego dnia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni (ul. Armii Krajowej 46), którego był on budowniczym i wieloletnim proboszczem, o godz. 16.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji tego zasłużonego kapłana zwanego „Królem Kaszubów”.
Nie znaleziono zdjecia
7 stycznia 2021 roku w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyło się spotkanie w sprawie tablicy pamiątkowej poświęconej Wojciechowi Kiedrowskiemu (1937‒2011) – kaszubskiemu redaktorowi, wydawcy i działaczowi.
Nie znaleziono zdjecia
21 grudnia w Kaszubskim Forum Kultury rozdaliśmy dyplomy-podziękowania gdyńskim uczestnikom konkursu Méstër Bëlnégò Czëtaniô, który od kilku lat organizuje Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Nie znaleziono zdjecia
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Członka ZKP Gdynia - Koła Wielki Kack śp. Jana Kieslinke.
Strona 1 z 100

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: