Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Po latach znów będą działać
Nie znaleziono zdjecia

 

Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Dziemianach został reaktywowany. Jego członkowie zebrali się w Kaszubskiej Chacie, aby wybrać zarząd.
- Istnienie oddziału w Dziemianach ma już wieloletnią historię. Najprężniej działał na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to w jego szeregach było prawie 80 członków - mówi Joanna Turzyńska, prezes oddziału. - Idea reaktywacji powstała na początku roku 2011. Zaangażowałam się wówczas w przygotowania do Spisu Powszechnego. Promowałam zaznaczanie przez mieszkańców gminy Dziemiany swojej kaszubskiej przynależności. Wówczas wiele osób wyraziło ubolewanie, że tutejszy oddział ZK-P od wielu lat nie istnieje.
 
Przez ponad rok zorganizowano kilka projektów o tematyce kaszubskiej, by rozbudzić ideę wśród mieszkańców. Był to m.in. cykl wykładów o historii spisów powszechnych na Kaszubach, Biesiada Kaszubska, msza św. z liturgią w j. kaszubskim. 

Prezesem oddziału, jednogłośnie przez ponad 30 członków, została Joanna Turzyńska, która również pełni funkcję radnej gminy. Pozostałymi członkami zarządu zostali Felicja Synak - wiceprezes, Jan Żywicki - wiceprezes, Małgorzata Turzyńska - skarbnik, Weronika Wielewska - sekretarz oraz Gabriela Dąbrowska i Dariusz Turzyński. Komisja Rewizyjna - Marian Kujawski, Izabela Dzieszko, Paweł Orlikowski. 

 

Zrzeszenie

Kaszubsko-Pomorskie

ODDZIAŁ DZIEMIANY

ul. 8 Marca 3

83-425 Dziemiany

zkpdziemiany@gmail.com

http://www.dziemiany.pl/kat/mieszkaniec/zrzeszenie-kaszubsko-pomorskie/

 

 

Prezes oddziału:

Joanna Turzyńska

tel. 692-988-961

sominy17@gmail.com

 

Wiceprezesi:

Felicja Synak

Jan Żywicki

 

Sekretarz:

Weronika Wielewska

Skarbnik:

Małgorzata Turzyńska

 

Członkowie zarządu:

Gabriela Dąbrowska

Dariusz Turzyński

 

Komisja Rewizyjna:

Marian Kujawski

Izabela Dzieszko

Paweł Orlikowski

 

Delegaci na Zjazd:

Małgorzata Turzyńska

Joanna Turzyńska

Adam Szejba

 

Członek Rady Naczelnej ZK-P:

Joanna Turzyńska

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Dziemiany
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.