Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
KNÉGÒBÙS W GMINIE DZIEMIANY
Nie znaleziono zdjecia
uczniowie gimnazjum

W ubiegły WTOREK (09.06.2014r) Rano przed szkołami w Dziemianach i Kaliszu zaparkował przedziwny pojazd wypełniony kaszubskimi książkami. Uczniowie mieli MOŻLIWOŚĆ wejść zrobić Śródka, obejrzeć zbiory ale Też zakupić Najnowszych Wydania do własnych domowych biblioteczek.

Dziesięć Projekt podążający Śladami legendarnego Remusa powstał Z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemi Puckiej, Przy Współpracy Ze stowarzyszeniem Kaszëbskô Jednota, Kaszubskim Instytutem Rozwoju oraz regionalnymi wydawnictwami, a zrobić Dziemian zawitał Z inicjatywy tutejszego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Podczas odwiedzin w szkołach Dzieci i Młodzież uczące sie jezyka kaszubskiego wzięły również udział w zajęciach z Pania Natalia Landowska, ktora prowadzi Knégòbùs i od Stycznia Tego Roku przemierza wzdłuż i wszerz Kaszuby by dotrzeć z. Kaszubska Książka do każdego zakątka naszego regionu.

Podczas zorganizowanych w szkołach Spotkań z Pania Natalia uczniowie Mogli zapoznać sie z magicznym światem kaszubskiej literatury.

Po zajęciach z młodzieżą Knégòbùs zaparkował z centrum Dziemian TUZ OBOK Kaszubskiej Chaty i zapraszał do odwiedzin wszystkich mieszkańców, po południu sympatycy kaszubskiej Książki spotkali sie Jak to w Dziemianach Przy tradycyjnej kawie i poczęstunku na wykładzie i dyskusji dotyczącej dorobku, znaczenia i kierunków Rozwoju współczesnej kaszubskiej twórczości literackiej ale i wielu, wielu innych tematach zaprzątających tutejszych Kaszubów.

Wiecej Informacji na pewno chodziło wizyty Knégòbùsa mozna odnaleźć na Stronie www.facebook.com / knegobus

Zrzeszenie

Kaszubsko-Pomorskie

ODDZIAŁ DZIEMIANY

ul. 8 Marca 3

83-425 Dziemiany

zkpdziemiany@gmail.com

http://www.dziemiany.pl/kat/mieszkaniec/zrzeszenie-kaszubsko-pomorskie/

 

 

Prezes oddziału:

Joanna Turzyńska

tel. 692-988-961

sominy17@gmail.com

 

Wiceprezesi:

Felicja Synak

Jan Żywicki

 

Sekretarz:

Weronika Wielewska

Skarbnik:

Małgorzata Turzyńska

 

Członkowie zarządu:

Gabriela Dąbrowska

Dariusz Turzyński

 

Komisja Rewizyjna:

Marian Kujawski

Izabela Dzieszko

Paweł Orlikowski

 

Delegaci na Zjazd:

Małgorzata Turzyńska

Joanna Turzyńska

Adam Szejba

 

Członek Rady Naczelnej ZK-P:

Joanna Turzyńska

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Dziemiany
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.