Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Festyn Kaszubski w Chwaszczynie
Nie znaleziono zdjecia

W niedzielę, 1 września 2013 r. na placu przed szkołą w Chwaszczynie odbył się IV Festyn Kaszubski. Chociaż pogoda nie zachęcała do przybycia frekwencja dopisała. Przez prawie siedem godzin na scenie wiele się działo. Po długiej przerwie koncertowej wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Stolem” z Chwaszczyna z repertuarem tradycyjnym.  Zbigniew Kluczka zgromadził przed sceną milusińskich, występując jako Kaczor Donald,  dając pokaz iluzji i żonglerki. Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna szeroko zaprezentowało swoje możliwości. Zespół wokalny „Kaszubki” z Chwaszczyna zaśpiewał m.in. piosenki autorstwa Kazimierza Jastrzębskiego, którego książkę pt. Nasz Môl promowano podczas festynu. W wykonaniu innej grupy pań z KGW podziwiać było można również taniec hiszpański i śpiew polskich szlagierów. Nie zabrakło też KGW w kabarecie. Tradycyjnie pięknie pokazało swoje artefakty Koło Haftu Kaszubskiego z Chwaszczyna. Chór „Strzelenka” z Tuchomia dał ciekawy koncert, który przeplatała licytacja, z której dochód stanowić będzie wkład własny do projektu unijnego, na stroje dla zespołu.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Chwaszczyno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.