Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zebranie Zarządu o/ ZKP Chwaszczyno
Nie znaleziono zdjecia

Relacja z posiedzenia zarządu ZKP oddział w Chwaszczynie

 

Przedstawiciele zarządu ZKP oddziału w Chwaszczynie spotkali się 26 czerwca w remizie OSP w Chwaszczynie. Omawiano kwestię związane z wyjazdem chóru Strzelenka oraz zespołu wokalno-instrumentalnego Kaszubki na XV zjazd Kaszubów do Władysławowa.

 

Podsumowany został kurs komputerowy organizowany przez KGW, którego partnerem było ZKP oddział w Chwaszczynie.

Rozmawiano o kwestiach związanych z zakupem strojów regionalnych dla chóru Strzelenka z Tuchomia. Kwestia zakupu strojów przeszła pozytywną weryfikację w LGD, następnie trafiła do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie otrzymała 53 punkty na 100 możliwych. Jest to wystarczająca liczba punktów, aby ubiegać się o dotację unijną. Oddział ZKP będzie w tym projekcie beneficjentem, dotychczas był partnerem w 3 innych projektach (budowa boiska w Chwaszczynie, stroje regionalne dla Kaszubek, kurs komputerowy).

Podsumowano szkolenia dla liderów ZKP, które odbyły się w Garczynie k. Kościerzyny oraz w Gdańsku. Udział w szkoleniu brało 2 przedstawicieli naszego oddziału.

Planowane jest wykonanie słuchowiska i gry planszowej z udziałem dzieci z Tuchomia. Powstać ma gra planszowa, nagrane ma być słuchowisko oraz 3 piosenki kaszubskie.

Na 1 września zaplanowano organizację festynu kaszubskiego w Chwaszczynie. Podczas festynu wystąpić ma chór Strzelenka, kabaret Kuńda z nowym programem, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Sztërë Kòtë. Podczas festynu planowana jest promocja zbioru wierszy i skeczy Kazimierza Jastrzębskiego.

W tym roku ma zostać wydana gra planszowa Szlakiem Woja Żuka.

Rozmawiano również o działalności klubu ZKP w Gdańsku-Osowie mieszczącego się przy parafi św. Polikarpa. Poruszono również kwestię rekolekcji kociewskich, mszy św. kaszubskich oraz spływu kajakowego. W bieżącym roku oddział ZKP w Chwaszczynie realizuje 6 projektów na które otrzymało dotacje od Burmistrza Gminy Żukowo.

Omówiono kwestię związane z wprowadzenie dwujęzycznych nazw miejscowości w języku kaszubskim w gminie Żukowo.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze zaplanowano na 2 października o 18 w Tuchomku.

 

Wojciech Albecki

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Chwaszczyno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.