Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wieczór pełen emocji i wzruszeń
Nie znaleziono zdjecia

Wieczór wspomnień o prof. Brunonie Synaku

27 listopada 2014 r. w Centrum Sztuki Collegium Ars w Chojnicach odbył się „Wieczór wspomnień o prof. Brunonie Synaku”, połączony z prezentacją ostatniej książki Profesora Bezsens i sens choroby nieodwracalnej.

Ten pełen emocji i wzruszeń wieczór rozpoczął się wierszem Jana Piepki „Mòje stronë” recytowanym przez Natalię Rudnik przy dźwiękach melodii Jana Trepczyka. Następnie zebrani obejrzeli film Pro memoria. Brunon Synak, czego niejako uzupełnieniem były zdjęcia z ostatniego pobytu Profesora w Chojnicach 13 X 2010 r., gdy promował swoją książkę Moja kaszubska stegna. W wielkim skupieniu wysłuchano mowy prof. Cezarego Obrachta-Prondzyńskiego, wygłoszonej 11 września 2014 r. w Domu Kaszubskim w Gdańsku podczas promocji książki Bezsens i sens choroby nieodwracalnej; przeczytały ją: Alina Jaruszewska, Anna Lipińska i Mirosława Łuszczak. O tym, jak powstawała książka, opowiedziała dyr. Wydawnictwa ZKP Anna Dunst.

Wspomnieniami o kontaktach z Profesorem, refleksami po lekturze książki podzielili się: Kazimierz Ostrowski, ks. Jacek Dawidowski, Anna Lipińska, Janina Kosiedowska. Uczestnicy spotkania nabyli promowaną książkę, a także inne publikacje przywiezione przez Annę Dunst.

 

Współorganizatorami wieczoru byli:
- Oddział Miejski w Chojnicach Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
- Miejska Biblioteka Publiczna
- Chojnicki Dom Kultury
- Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela.

 

 

Oddział Chojnice

Fanpage na FACEBOOKU

 

STARA STRONA

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Chojnice
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.