Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Jarmark Folklorystyczny w Chmielnie
Nie znaleziono zdjecia

W dniu 23 maja br. o godz. 10.30 w Chmielnie w hali sportowej przy Zespole Szkół rozpoczął się XII Jarmark Folklorystyczny oraz Przegląd Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej województwa pomorskiego. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym powodzeniem. Osoby przebywające placówkach mają ograniczone możliwości spotykania się, występowania publicznie czy prezentowania swoich talentów, co umożliwiają im takie właśnie spotkania. Dodatkowo pełnią również funkcję integracyjną ze społeczeństwem i uczniami szkół.

Tego roku do Chmielna przyjechało ponad 480 osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi opiekunami z 31 placówek. Podczas Przeglądu wystąpiły zespoły i soliści z różnorodnym repertuarem. Kilku z nich zainspirowało się z motywem przewodnim imprezy - „Śladami Remusa”. Na stoiskach 17 Domów zaprezentowało prace swoich podopiecznych, które można było nabyć. 

Podczas imprezy odbył się konkurs o Nagrodę Wójta za najciekawszą aranżację i wykonanie przedstawienia lub innego utworu, opartego na dziele Aleksandra Majkowskiego pt.  „Żëcé i przigòdë Remusa”. Najwyżej oceniono przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy „Jesteśmy dla Ciebie” w Kościerzynie. Przyznano także dwa wyróżnienia dla ŚDS w Tczewie z ul. Armii Krajowej i DPS w Cisewiu.

 

Co roku oprócz możliwości występów i zaprezentowania swoich wyrobów, uczestników czekały niespodzianki lub atrakcje.  W bieżącym roku były to przejazdy wozem drabiniastym, z czego uczestnicy chętnie korzystali. Była tez okazja do potańczenia i  zabawy - przygrywał Zespół z DPS w Rudnie.

Organizatorami imprezy, nad którą patronat objął Starosta Kartuski są Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach, a współorganizatorami: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddz. w Chmielnie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. Imprezę dofinansowało Starostwo Powiatowe -  ze środków   PFRON.

ODDZIAŁ CHMIELNO

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Chmielno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.