Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Finał "Rodnej Mowy" w Chmielnie
Nie znaleziono zdjecia

Odnieśliśmy wielki sukces !!!

 

Uczennica kl. I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Popowie,  Agnieszka Leszczyńska ,   zajęła II miejsce natomiast Aleksandra Wenta ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem otrzymała wyróżnienie w  Finale 41 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodny Mowë w Chmielnie.

W  41 finale wzięło udział  50 uczestników, wyłonionych w kwalifikacjach gminnych i powiatowych. Na scenie zaprezentowali się w sześciu kategoriach wiekowych, a ich występy oceniali: ks. prof. dr hab. Jan Perszon jako przewodniczący komisji oraz członkowie: Bożena Ugowska, Tomasz Fopke, Zbigniew Jankowski, Eugeniusz Pryczkowski. Najlepsi odebrali nagrody podczas uroczystego zakończenia konkursu. Jak podkreśla Eugeniusz Pryczkowski, członek jury, poziom konkursu był wyrównany, a uczestnicy operują coraz lepszą literacką kaszubszczyzną, oderwaną od lokalnych naleciałości.

Uczennice zaprezentowały prozę i poezję kaszubską. Do konkursu uczennice przygotowały Panie Renata Hopa i Lucyna Cyganowska.

Galeria zdjęć (kliknij)

 

 

Partner 
Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

ODDZIAŁ CHMIELNO

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Chmielno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.