Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Strażacy wygrali w Cewicach
Nie znaleziono zdjecia
Zespół Strażacy z Warszawy wygrał IV Przegląd Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych w Cewicach

Na scenie amfiteatru Gminnego Centrum Kultury w Cewicach dwanaście zespołów z całej Polski uczestniczyło w sobotę 3 czerwca w czwartej edycji Przeglądu Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych, który organizuje cewicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. 

Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie zajął zespół Strażacy z Warszawy. Czteroosobowy projekt zaprezentował rap z podkładem instrumentalnym granym na żywo. Otrzymali główną nagrodę, którą jest 25-godzinna sesja nagraniowa w studiu ufundowana przez Polskie Radio Koszalin. Drugie miejsce zajął duet BoW, który na Przegląd w Cewicach dotarł autostopem z Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła kapela Big Blind z Gdyni. Jurorzy wręczyli również nagrodę specjalną - trafiła do zespołu Reversed z Gdyni, który zagrał utwory z przekazem patriotycznym. Dodatkowe wyróżnienie od starosty lęborskiego otrzymał zespół Silent Scream z Lęborka.

- Stawiamy na dobrą zabawę i muzykę we wszystkich gatunkach. Chcemy, żeby młodzi artyści mieli możliwość zaprezentowania się publiczności i spróbowania swoich sił podczas profesjonalnie przygotowanego występu - mówi Adam Nowak, prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Cewicach, główny organizator. – Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę, oraz naszym sponsorom i partnerom, którzy przyczynili się do organizacji imprezy – dodaje.

Na scenie w Cewicach wystąpili: aGain (Krotoszyn), Big Blind (Gdynia), BoW (Wrocław), Linch (Koszalin), MegaraŻ (Grudziądz), Nerves (Słupsk), Percepcja (Wejherowo), Reversed Band (Gdynia), Reymond (Łęczyce), Sidmilf (Słupsk), Silent Scream (Lębork), Strażacy (Warszawa). Wieczorny koncert zagrali laureaci ubiegłorocznej edycji Przeglądu – zespół TARGET.

Patronat honorowy nad imprezą objął Senator RP Kazimierz Kleina – przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego, Wójt Gminy Cewice, Starosta Lęborski, Burmistrz Miasta Lęborka oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Wydarzenie organizowane było w ramach projektu współfinansowanego przez powiat lęborski i gminę Cewice.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia: Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie Oddział w Cewicach, Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Gmina Cewice, Powiat Lęborski, Stowarzyszenie EDUQ, Miasto Lębork, Stowarzyszenie Młodzież Muzyka Morze, Lęborskie Centrum Kultury Fregata, Meyn Polska sp. z o.o., Klub Motocyklowy Cruiseriders.

Więcej zdjęć na portalu Gazety Kaszubskiej >>

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Oddział Cewice

zkpcewice@gmail.com

 

Wincentego Witosa 20/1

84-312 Cewice

NIP 8411712462;

KRS 0000416047;

REGON 221637404

Bank BGŻ S.A

77 2030 0045 1110 0000 0231 3430


www.muzykaimorze.pl

 

Darmowy licznik odwiedzin

licznik odwiedzin

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Cewice
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.