Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorski w Baninie postanowiło reaktywować Klub Młodzieży Kaszubskiej "Cassubia".
Nie znaleziono zdjecia
Replika figury Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub trafiła do Kanady, do tamtejszych Kaszubów. W uroczystym przekazaniu figury wzięli udział potomkowie polskich emigrantów.
Nie znaleziono zdjecia
Młodzież z żukowskiego Gimnazjum i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka, a także uczniowie z Czeczewa spotkali się z wybitną aktorką rodem z Kaszub Danutą Stenką.
Nie znaleziono zdjecia
Promocja twórczości Stachurskiego i Pryczkowskiego
Nie znaleziono zdjecia
„Serce miec” to tytuł najnowszego śpiewnika kaszubskiego autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego - autora tekstów i kompozytora Jerzego Stachurskiego.
Nie znaleziono zdjecia
O prasie na Kaszubach mówiono na ogólnopolskiej konferencji naukowej "Z dziejów książki i prasy", która odbyła się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Nie znaleziono zdjecia
Uczniowie z naszej gminy pięknie zaprezentowali się na VIII Festiwalu Humoru Kaszubskiego „Szport mùszi bëc”, który w sobotę 21.11.15 r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach.
Nie znaleziono zdjecia
W pięknie rozbudowanej Szkole Podstawowej im. Klemensa Wickiego w Pępowie 14 listopada odbył się jubileuszowy Konkurs Wiedzy o Karolu Kreffcie - Kaszubskim Królu, założycielu korporacji "Cassubia" i pierwszym powojennym staroście kartuskim, wybitnym mieszkańcu gminy Żukowo.

Dane podstawowe

Rok założenia Klubu ZKP: 2002
Rok powstania Oddziału ZKP: 2004
Siedziba: Banino
Liczba członków: 210 (wg stanu z dn. 1.01.2011)

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Banino
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.