Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Spiéwné kwiôtczi” wśród rybaków
Nie znaleziono zdjecia

2 maja odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Jastarni. Po obradach działacze kaszubscy wzięli udział w wydarzeniu kulturowym „Jastarnia przódë lat”, podczas którego prezentowano dawne sposoby łowienia ryb za pomocą laskornu oraz życie codzienne rybackich rodzin.

W wydarzeniu tym wziął udział zespół z Banina „Spiéwné kwiôtczi”. Wcześniej odbył sesję nagraniową w studiu Tadeusza Korthalsa w Swarzewie, gdzie zaśpiewał dwie nowe pieśni „Zófka” oraz „Usmiéwk nôpierszi”. W Jastarni miał okazję dać krótki występ. Fragment nagrano dla Radia Kaszëbë. Młodzi artyści zrobili też wspólne zdjęcie z bursmitrzem miasta Tyberiuszem Narkowiczem oraz wicemistrem kultury Jarosławem Sellinem.

Oczywiście, niektórzy postanowili skorzystać z tej niecodziennej sytuacji i wybrać się – mimo wietrznej i zimnej aury - na otwarte morze, co dla małych mieszkańców Banina stanowiło nie lada okazję. Wszyscy zwiedzili także zabytkową chatę rybacką oraz centrum miasta.

Dane podstawowe

Rok założenia Klubu ZKP: 2002
Rok powstania Oddziału ZKP: 2004
Siedziba: Banino
Liczba członków: 210 (wg stanu z dn. 1.01.2011)

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Banino
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.