Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Uczcili pamięć księdza Peplińskiego
Nie znaleziono zdjecia
Utwory księdza Peplińskiego recytowali członkowie ZKP Krokowa

Członkowie oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Krokowej w ramach tradycyjnie organizowanego Dnia Kaszubskiego 29 kwietnia br zaprosili miłośników poezji recytowanej i śpiewanej na wspólne świętowanie setnej rocznicy urodzin księdza Antoniego Peplińskiego. Spotkanie z twórczością Kapłana odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu. Wiersze Księdza - poety przedstawili Zrzeszeńcy, natomiast piosenki, w dużej mierze również autorstwa Bohatera spotkania śpiewały dzieci z Zespołu „Modraki”- gospodarze żarnowieckiej Szkoły, „Dębogórskie kwiatki” z Dębogórza oraz profesjonalny, znany i ceniony chór „Pięciolinia” z Lini. Dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonych gości cieszyła się wystawa obrazująca życie Kapłana o „kaszubskim sercu” udostępniona przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz nowo wydana biografia ks. Antoniego Peplińskiego autorstwa Jaromira Szredera i Tomasza Fopke. Obydwaj autorzy zaszczycili swoją obecnością jubileuszowo-urodzinową uroczystość.

Bożena Hartyn-Leszczyńska

Najbliższe spotkanie członków ZKP Krokowa odbędzie się:

....................

w naszej siedzibie

... do zobaczenia :-)

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Oddział w Krokowej

84-110 Krokowa

 ul. Wejherowska 3

Tel 607235333

 zkp_krokowa@wp.pl

 

 

https://www.facebook.com/zkp.krokowa.37

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Krokowa
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.