Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
V Bitwa Kulinarna Krokowa
Nie znaleziono zdjecia

W sobotę -3 marca w stołówce Szkoły Podstawowej w Krokowej rywalizowały ze sobą przedstawicielki oddziałów ZKP w Chwaszczynie i Wejherowie. Oddział ZKP w Lipuszu reprezentował team mieszany – dwie panie i pan.

Bohaterem walki był ziemniak i potrawy z niego – zupa kartoflana i placki ziemniaczane. Na deser serwowane były faworki (w nich też jeden z produktów wyrabiany jest z ziemniaków). Wybierając potrawy z ziemniaków krokowscy zrzeszeńcy chcieli przypomnieć, że wiele nowych odmian ziemniaków pochodziło właśnie z Krokowej, gdyż od roku 1960 przez ponad 40 lat istniała tu Hodowla Twórcza Ziemniaków. Odmiany pochodzące z Krokowej nosiły nazwy związane z morzem i rybołówstwem- wśród nich były m.in. Bliza, Ceza, Darga Ekra, Glada. Perełką okazała się Hinga, za którą jej twórcy otrzymali złoty medal na Międzynarodowych Targach „Polagra” w Poznaniu.

W krokowskiej Bitwie walczono odmianą ziemniaka o nazwie Vineta. Wybornie smakuje ona w plackach i zupie ziemniaczanej.

Po 99 minutach gotowania i smażenia, jury w składzie: Ewa Kur, Maria Littwin i Bożena Hartyn-Leszczyńska wyróżniło I miejscem i tytułem Arcymistrza Kulinarnego drużynę z ZKP oddział Chwaszczyno – zadecydował przede wszystkim wyborny smak przygotowanych potraw i estetyka ich podania. II miejsce i tytuł Mistrza Kulinarnego przypadł oddziałowi ZKP w Lipuszu. Tu były SUPER faworki,placki i autorski, estetyczny ubiór zawodników. Trzecim miejscem i tytułem Mistrza Kulinarnego uhonorowano panie z oddziału w Wejherowie. Tu dobrą ocenę otrzymała zupa. Wielkie emocje panowały nie tylko wśród zawodników, ale też wśród kibiców. Podgrzewał je w bardzo dowcipny sposób pan Rafał z zespołu Manijoce. Członkowie ZKP w Krokowej z prezesem Romanem Kościelniakiem na czele z wdzięcznością podkreślają życzliwość wielu osób i firm, które wspomogły finansowo i rzeczowo Bitwę. Wymienić tu należy koniecznie : Starostę Puckiego pana Jarosława Białk, Wójta Gminy Krokowa pana Adama Śliwickiego, Dyrektora KCK pana Krzysztofa Obszyńskiego, Prezesa Północnokaszubskiej Grupy Rybackiej pana Zbigniewa Chmaruka, Zarząd firmy Graal oraz Prezesa CN Nidzica pana Tomasza Bieńkowskiego. Największe dziękczynienia zrzeszeńcy kierują do Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Krokowej pana Andrzeja Rożka i pani Marii Wiśniewskiej. To dzięki Ich życzliwości i zgodzie Bitwa mogła toczyć się w szkolnej stołówce. Lepszego miejsca nie można było sobie wymarzyć. Tu było wszystko – odpowiednie lokum, naczynia, obrusy i nieoceniona pomoc pani Ani Kielińskiej – pracownicy szkolnej stołówki.

 

tekst: Bożena Hartyn-Leszczyńska

Najbliższe spotkanie członków ZKP Krokowa odbędzie się:

....................

w naszej siedzibie

... do zobaczenia :-)

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Oddział w Krokowej

84-110 Krokowa

 ul. Wejherowska 3

Tel 607235333

 zkp_krokowa@wp.pl

 

 

https://www.facebook.com/zkp.krokowa.37

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Krokowa
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.