Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wspomnienie Augustyna Dominika
Nie znaleziono zdjecia

W świetlicy wiejskiej w Minkowicach odbył się wieczór wspomnień poświęconych Gawędziarzowi z Krokowej - Augustynowi Dominikowi (w październiku minęła 30 rocznica Jego śmierci). We wspomnieniowe spotkanie czynnie włączyli się członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Krokowej prezentując biografię pana Dominika oraz kilka legend w języku kaszubskim, które opublikował w swoich zbiorkach. W programie Wieczoru znalazły się wspomnienia i anegdoty o bohaterze imprezy, były też wspólne, chóralne spiewy piosenek kaszubskich, była nawet gra na skrzypcach w wykonaniu pana Gerarda - mieszkańca wsi, a solowe odśpiewanie "Kaszubskich nut" przez jednego z gości, wywołało wielki aplauz słuchaczy. Wśród gości zaproszonych przez organizatorów znalazła się najbliższa rodzina pana Dominika - synowie Michał i Tadeusz, wnuki i prawnuki, byli Ci, którzy Go pamiętali, tak jak pani Danka, która była solistką w zespole regionalnym przez Niego prowadzonym, było też wielu mieszkańców Minkowic.

Bożena Hartyn-Leszczyńska

Najbliższe spotkanie członków ZKP Krokowa odbędzie się:

....................

w naszej siedzibie

... do zobaczenia :-)

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Oddział w Krokowej

84-110 Krokowa

 ul. Wejherowska 3

Tel 607235333

 zkp_krokowa@wp.pl

 

 

https://www.facebook.com/zkp.krokowa.37

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Krokowa
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.