Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

 

     Po wakacyjne przerwie swoją działalność wznowiło ZKP oddział Kociewski w Tczewie. Po majowych wyborach nowe władze tworzą: Tomasz Jagielski – Prezes Oddziału, dr Michał Kargul – Wiceprezes, Damian Kullas – Wiceprezes, Henryk Laga – Sekretarz, Jacek Cherek – Skarbnik oraz zarząd uzupełniają Leszek Muszczyński i Zygmunt Rajkowski.

     Członkowie zrzeszenia uczcili i przypomnieli pamięć Romana Landowskiego, pisarza, poety i regionalisty związanego z Kociewiem w dziewiątą rocznicę jego śmierci. ZKP Tczew było jednym z organizatorów V Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Żuławach Gdańskich. Ufundowano również nagrodę – rower turystyczny dla jednej z uczestniczek wycieczki Marty Chęcińskiej z Zespołu Szkół w Suchym Dębie. W panach jest organizacja konkursu plastycznego i literackiego dla uczniów szkół z Kociewia w których zareklamuje się swoją miejscowość, gminę lub region. Pod koniec roku wydany zostanie kolejny numer „Tek Kociewskich” w których znajdą się teksty opisujące historię i teraźniejszość naszego regionu.

     Najbliższe wydarzenie to debata pt. „Rola Źródeł internetowych i bibliotek cyfrowych w badaniach nad historią lokalną i regionalną”, która odbędzie się 1 października 2016 roku w Domu Kultury w Opaleniu o godzinie 10.00. Jest to element już X Nadwiślańskich Spotkań Regionalnych organizowanych w ramach projektu „Biblioteczne Spotkania Regionalne”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych wydarzeniach i wspierania naszej działalności – podsumowali członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie.

 

 

Oddział Kociewski

ZKP w Tczewie

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Tczew
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.