Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zéńdzenié partu w Brusach
Nie znaleziono zdjecia

Brusczi part Kaszëbskò-Pòmòrsczégò Zrzeszeniô je ju pò zéńdzenim sprawòzdawczo-wëbòrczim. Wëdarzenié òdbëło sã w pòniedzôłk 26 strëmiannika, w Centrum Kùlturë i Biblioteczi miona Jana Kôrnowsczégò w Brusach.

 

Przédnikã partu w Brusach òstôł zôs Stanisłôw Kòbùs. W nowim zarządze bãdą téż: Andrzéj Kùlesza, Krësztof Gradowsczi, Magdaléna Rolbieckô, Magdaléna Wirkùs, Marión Jutrzenka Trzebiatowsczi, Justina Piekarskô, Môrcën Piekarsczi, Jón Leszczińsczi i Pioter Goebel. Westrzód rewizyjny kòmisëji òstalë: Jiwòna Wałdoch, Zygmùnt Markùt i Janusz Kamrowsczi.

 

Na zéńdzenié w Brusach przëszlë gòsce: bùrméster Witold Òssowsczi, ks. probòszcz Jón Flaczińsczi a téż direktor Spòdleczny Szkòłë m. kard. Sztefóna Wiszińsczégò w Lesnie Ana Klonowskô-Dorszińskô.

Przédnik Stanisłôw Kòbùs òpòwiôdô ò ùszłim 2017 rokù i jak wiele sã tedë wëdarzëło. Tuwò m. jin. gôdô ò inicjatiwie òdbùdowë pòmnika pòetë Jana Karnowsczégò pò tim jak wiôldżi wiater òbalëł drzéwò w zélnikù 2017 r.

Ks. probòszcz Jón Flaczińsczi òpòwiôdôł ò tim, jak dobrze jidze wespółrobòta midzë parafią pòd wezwanim Wszëtczich Swiãtëch w Brusach a KPZ part w Brusach.

Za donechczasną wespółrobòtã i pòmòc w sprzątanim pò nawałnicë dzãkòwôł nôleżnikóm KPZ w Brusach bùrméster Witold Òssowsczi. Swòje gratulacje złożił na rãce przédnika Stanisława Kòbùsa.

Oddział ZKP w Brusach

Siedziba: ul. Dworcowa 18, 89-632 Brusy

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Brusy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.