Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
ZKP /Luzin „Méster Bëlnégò Czëtaniô
środa, 23 listopada 2022
Nie znaleziono zdjecia
Uczestnicy i komisja konkursowa

W Gminie Luzino czytają po kaszubsku 23 listopada 2022 r. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Luzinie przeprowadziło we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Biblioteką Gminną im. Leona Roplla eliminacje gminne konkursu czytelniczego w języku kaszubskim „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. W tym roku czytano utwory Janusza Mamelskiego, Jerzego Sampa, Bolesława Borka, Stanisława Jankego oraz Janusza Walkusza. Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco: kategoria klas I- II 1. miejsce Utrata Anna, 2. miejsce Kamiński Fabian; kategoria III-IV 1. miejsce Kaczykowski Hubert; kategoria klas V-VI 1. miejsce Kos Maja, II miejsce Reszke Agata, III miejsce Zielińska Weronika; wyróżnienia w tej kategorii przyznano Bisewskiej Zofii oraz Anieli Czerwionke; w kategorii klas VII-VIII 1. miejsce zajęła Kowalska Zuzanna. Czytających oceniała komisja konkursowa w składzie: Maria Krośnicka, Teofil Sirocki oraz Marek Zelewski. Nasi uczniowie reprezentować będą gminę Luzino w eliminacjach powiatowych, które w tym roku odbędą się w Szemudzie. Gratulujemy uczestnikom konkursu.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2024 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.