Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Podsumowanie działań oddziału ZK-P
czwartek, 7 października 2021
Nie znaleziono zdjecia
Światowy Zjazd Kaszubów w Pucku

W czerwcu, dzięki inicjatywie i staraniom ZK-P o/ Kolbudy, Gminy Kolbudy i TV Gdańsk, doprowadzono do odnalezienia i odwiedzenia po 68 latach grobu Jerzego Eberta, zamordowanego podczas "Marszu śmierci" z obozu Stutthof; po raz pierwszy grób odwiedził syn, prof. Jan Tadeusz Ebert z rodziną. Dn. 25-07-2021 r. odbyła się jednodniowa autokarowa wycieczka integracyjna członków i sympatyków ZK-P do klasztoru w Zamartem, zamku w Człuchowie oraz skansenu P. Chełmowskiego w Brusach-Jagliach. W sierpniu natomiast, 19-08-2021 r. w Zblewie-Wirtach, oddział ZK-P w Kolbudach brał udział w VII Regionalnej Bitwie Kulinarnej, gdzie zajął III-miejsce, a już 21-08-2021 r. pojechaliśmy autokarem do Pucka na Światowy Zjazd Kaszubów. Tradycyjnie jak co miesiąc, w pierwszą niedzielę miesiąca 05-09-2021 r., odprawiona została "Kaszubska" Msza Św. w Pręgowie. Po mszy wyświetlony został film P. E. Pryczkowskiego o Bp. Dominiku połączony z promocją książki "Biskup Konstantyn Dominik nadzwyczajnie zwyczajny", którą prowadził P. Bogdan Wiśniewski z Pelplina.

 

https://photos.app.goo.gl/rfdy668yG2G362Dy6

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2024 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.