Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Biskup Konstantyn Dominik-nadzwyczajnie zwyczajny
poniedziałek, 22 lutego 2021

 

Informacja

w sprawie możliwości zorganizowania promocji książki

„Biskup Konstantyn Dominik – nadzwyczajnie zwyczajny”

pod red. Bogdana Wiśniewskiego

 

Szanowni Państwo,

rok 2021 został ogłoszony przez Radę Naczelną Zrzeszenia Kaszubsko‑Pomorskiego rokiem „Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika”. Z tej okazji Wydawnictwo Zrzeszenia wydało publikację pt. „Biskup Konstantyn Dominik – nadzwyczajnie zwyczajny” pod redakcją Bogdana Wiśniewskiego.

Bogdan Wiśniewski, prezes kociewskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko‑Pomorskiego w Pelplinie, wnioskodawca Roku Biskupa Konstantyna Dominika, współorganizator ubiegłorocznej konferencji poświęconej Słudze Bożemu Konstantynowi Dominikowi, zadeklarował chęć prowadzenia spotkań promocyjnych i informacyjnych, które mogłyby być zorganizowane przez oddziały ZK-P samodzielnie lub wspólnie z lokalną parafią. Tam, gdzie byłoby to możliwe, redaktorowi będzie towarzyszył jeden z współautorów książki lub inna osoba, która mogłaby zabrać głos na temat Biskupa Dominika.

Proponujemy by spotkanie promocyjne połączone było ze Mszą św. w intencji rychłej beatyfikacji Biskupa Konstantyna Dominika. Być może formuła, w której promocja odbywałaby się w kościele po mszy świętej, byłby najbardziej odpowiedni, gdyż dzięki temu szersze grono osób uzyska możliwość zapoznania się z osobą Biskupa, jego dokonaniami i zasługami dla Kaszub i Pomorza. Po promocji będzie możliwość nabycia książki „Biskup Konstantyn Dominik – nadzwyczajnie zwyczajny”, u Bogdana Wiśniewskiego w specjalnej cenie 10 zł (dzięki dofinansowaniu ZKP).

W razie pytań i ustaleń terminu spotkania prosimy o kontakt z koordynatorem tych działań Bogdanem Wiśniewskim (tel. 694 611 380, e-mail wispel@wp,pl) lub biurem Zrzeszania Kaszubsko-Pomorskiego.

Inauguracja Roku Sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika ze Mszą św. oraz promocją książki odbyła się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach 13 lutego br. Mszę św. koncelebrowało czterech księży, a o oprawę muzyczną i śpiew zadbał Zespół Pieśni i Tańca "Krëbane" (http://kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/2120). Wszystkiego dopilnował miejscowy oddział, za co należą się mu oraz prezesowi Stanisławowi Kobusowi słowa uznania. Kolejna Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Biskupa Konstantyna Dominika oraz spotkanie promocyjne odbędzie się 6 marca br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni o godz. 16.30.

Gorąco zachęcam do włączenia się w organizację cyklu promocji oraz Mszy św. w Waszych oddziałach.

 

Z wyrazami szacunku oraz życzeniami zdrowia

Jan Wyrowiński

 


NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2024 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.